Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak działają poduszki z pianką termoelastyczną?

Poduszki do spania mogą być bardzo różne. Na rynku dostępne są m.in. modele: ortopedyczne, ergonomiczne czy też wykonane z pianki termoelastycznej. Producenci szukają rozwiązań, które poprawią komfort, jakość i bezpieczeństwo snu użytkowników. W tym artykule przyjrzymy się nieco bliżej poduszkom z pianką termoelastyczną. Sprawdźmy, czym one są i na czym polega ich unikatowe i prozdrowotne działanie.

Dlaczego wybór dobrej jakości poduszki ma znaczenie?

Wybór dobrej jakości poduszki do spania ma bardzo duże znaczenie. To ona stanowi podstawowe podparcie dla naszej szyi i głowy. Źle dobrana poduszka sprawi, że wyraźnie spadną komfort i jakość snu. Może okazać się także, że rano będziemy budzić się z bólem lub uczuciem drętwienia szyi i karku. Warto działać prewencyjnie i kupić poduszkę, która charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami i jest dobrze dopasowana do naszych potrzeb. W gronie tych produktów znajdują się modele z pianki termoelastycznej. 

Modele termoelastyczne i inne znajdziesz w ofercie przygotowanej przez specjalistów Sembella. Szczegółowy asortyment znajduje się pod linkiem: https://sembella.pl/pl_PL/kategoria/poduszki

Czym charakteryzuje się poduszka termoelastyczna?

Przede wszystkim poduszka z pianki termoelastycznej to produkt, który klasyfikowany jest w kategorii najlepszych modeli dostępnych na rynku. Standardowo poduszki tego typu wypełnione są rozdrobnioną lub jednolitą pianką termoelastyczną Visco. To specjalne tworzywo, które reaguje nie tylko na ciężar użytkownika, ale także na ciepłotę jego ciała. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do kształtu ciała człowieka, zapewniając mu stabilne podparcie i bezpieczną pozycję w trakcie snu. 

Pianka termoelastyczna ugina się tylko w miejscu bezpośredniego nacisku ciała na poduszkę. Pozwala to na zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz utrzymanie naturalnej pozycji odcinka szyjnego kręgosłupa przez całą noc. Dodatkowym atutem poduszek tego typu jest brak podatności na odkształcenia. Długo zachowują swój pierwotny kształt i właściwości. W tym aspekcie znacznie przewyższają standardowe modele puchowe lub z mikrofibry. 

Kiedy warto kupić poduszkę termoelastyczną?

Po poduszkę termoelastyczną może sięgnąć niemal każda osoba, której zależy na wygodnym i bezpiecznym śnie. Wyjątek stanowią osoby śpiące na brzuchu. W ich przypadku lepiej skorzystać z innego rodzaju poduszki. Obecnie modele z pianką termoelastyczną polecane są m.in. osobom, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami, w tym m.in. wadą postawy, bólem szyi i kręgosłupa czy też skurczami mięśni. Z powodzeniem mogą sięgnąć po nie także alergicy, ponieważ pianka termoelastyczna ma właściwości antyalergiczne. 

Szeroki wybór produktów pod względem ich wielkości i kształtów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Poduszki termoelastyczne dostępne są zarówno w wersji klasycznej, jak i profilowanej. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą działać prewencyjnie i poprawić jakość i bezpieczeństwo snu. Modele te sprawdzą się także wśród osób ze wskazaniami medycznymi do stosowania poduszek ortopedycznych. 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.